Velkommen til de voksne børn

Når vores medlemmer fortæller, at deres voksne barn ønsker at være forsikret hos os, bliver vi varme om hjertet. For så har vi gjort noget rigtigt. Derfor er vi glade for, at vi nu kan sige velkommen til vores medlemmers voksne børn. Også selvom de allerede er fløjet fra reden.

Før 31 og resten af livet

Som forælder er dine forsikringer hos os dit barns vej ind til os og vores forsikringsfællesskab.

Har du mindst én aktiv forsikring hos os, og er din søn eller datter endnu ikke fyldt 31 år, kan dit barn nu blive medlem hos os – bare forsikringerne er købt, inden aldersgrænsen på 31 år. Forsikringerne kan fortsætte, så længe dit barn ønsker. For selvom du som forælder melder dig ud, kan dit barn blive hos os resten af livet.

Vil dit barn være forsikret hos os?

Dit barn skal selv købe forsikringerne, inden det fylder 31 år. Vi hjælper gerne med at vælge forsikringerne, og dit barn kan vælge mellem alle vores forsikringer. 

Se vores forsikringer.

Februar 2022